Aktualitet

Nuk dekretoi Cakajn/ Rama për Metën: Skandaloze, turpëruese. Ndjesë Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 10/01/19 |
b.f

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Metës për të mos dekretuar Gent Cakajn si minister të Jashtem. Ndryshe sa veproi në rastin “Lleshi” kur Rama i shkoi në zyre Metes dhe pranoi ti heqe graden “Gjeneral” Sander Lleshit, ne rastin e Cakajt, shkruan se kjo është turperuese sidomos për Kosoven.

Rama në Twitter: “Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm?Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin. Ndjesë Kosovës për këtë turp”.

Lexo edhe

Vendimi i Metes per te mos dekretuar Gent Cakajn minister te Jashtem

Pas