Kronikë

Një grua mbytet në plazhin e Velipojës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 10/08/18 |
b.f

Një grua rreth 70-vjeçe është mbytur në det sot paradite në plazhin e Velipojës. Dyshohet se gruaja ka pasur një problem me zemrën dhe nuk ka mundur të dalë nga deti.

Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë rojet bregdetare të një biznesi në afërsi.

Nga të dhënat paraprake, bëhet me dije se pushuesit kanë njoftuar urgjencën e Shkodrës dhe jo qendrën Shëndetësore në Velipojë, çka solli edhe vonesën e ambulancës.

Ambulanca është vonuar më shumë se 30 minuta dhe kjo ka bërë që gruaja të ishte pa puls në momentin që mbërritën bluzat e bardha!

Deri tani nuk ka ende një informacion zyrtar nga policia e Shkodrës.

Pas