Bota

Zyrtarët ukrainas: Djali 15 vjeç vritet nga bombardimet e shkollës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 14/03/22 |
Opi Nion

Një djalë 15-vjeçar u vra nga “pjesë predhe” kur një shkollë në Chuhuiv, pranë qytetit verilindor të Kharkiv, u godit nga artileria ruse.

“Një numër shtëpish private u dëmtuan gjithashtu” nga bombardimet, shkroi Zyra e Prokurorit Rajonal të Kharkiv në një postim në Facebook.

Emri i viktimës nuk është bërë i ditur nga zyrtarët ukrainas.

Prokurorët kanë nisur një hetim penal për “shkelje të mundshme të ligjeve dhe zakoneve të luftës, të kombinuara me vrasje me paramendim”, shtohet në postim shkruan BBC./Opinion.al

Pas