-Jetë dhe Stil

Zonja e parë e Ukrainës: As lufta s’mund të ma marrë bashkëshortin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:39 - 22/05/22 |
Opi Nion

Zonja e Parë e Ukrainës Olena Zelenska ka dhënë një intervistë për televizionin ukrainas RADA së bashku me bashkëshortin e saj Volodymyr Zelensky.

Është vetëm hera e dytë që çifti shihen bashkë që nga fillimi i luftës në Ukrainë, pasi ajo ka qenë në një vend sekret për sigurinë e saj.

Ajo tha: “Sprova më e keqe është lufta që ka filluar. “Nuk mund të them se Volodymyr ka ndryshuar që nga fillimi i kësaj lufte. Ai ishte një burrë i besueshëm më parë, dhe vazhdon të mbetet. Pikëpamja e tij nuk ka ndryshuar. Familja jonë, si të gjitha familjet ukrainase, tani është e ndarë”.

Zonja e Parë tregon se nuk ishte e befasuar që burri i saj ka frymëzuar botën me udhëheqjen e tij.

“Askush nuk ma merr burrin tim, madje as lufta”. Ai është duke punuar shumë. “Kemi dy muaj e gjysmë që nuk jemi parë fare dhe prej ditësh flasim vetëm në telefon. Ne jemi takuar vetëm pak herë gjatë kësaj kohe dhe prapë jam e lumtur që patëm mundësi të kalonim kohë bashkë”-tha ajo./Opinion.al

 

Pas