Kronikë

Zjarri në Astir/ Dyshohet se ishte i qëllimshëm, shënjestër një makinë në garazhBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:39 - 21/06/22 |
Opi Nion

Tetë persona të lënduar dhe katër makina të djegura është bilanci i zjarrit që përfshiu garazhin e një pallati në Astir në orët e para të mëngjesit.

Personat e lënduar pasi kanë marrë ndihmën mjekësorë janë larguar nga spitali. Sipas ekspertizës paraprake, dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht në një prej makinave në garazhin e pallatit.

Sipas policisë zjarri ka shpërthyer në garazhin e pallatit në , në Unazë të Re, në rrugën “Aleksandri i Maqedonisë”.

Pas