Kronikë

Zjarret në Prespë, grekët ndërhyjnë me 5 zjarrfikëse dhe dy avionë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 30/08/21 |
Opi Nion

Autoritetet greke kanë nisur ndërhyrjen për fikjen e flakëve përgjate kufirit shqiptaro-grek me 5 mjete zjarrfikëse dhe dy avionë të vegjël.

Bëhet me dije se për të mbajtur nën kontroll flakët, të cilat ndihmohen nga era, janë angazhuar  punonjës të shërbimeve publike dhe dhjetëra zjarrfikëse.

Mësohet gjithashtu se drejt zonës së Prespës janë nisur forcat e armatosura po ashtu dhe zjarrfikëse të tjera të qarkut të Korçës për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve./Opinion.al

Pas