Kronikë

Zjarr në një banesë në Kurbin, humb jetën 2-vjeçari


               Publikuar në : 15:35 - 17/01/20 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Një banesë është përfshirë nga zjarri, duke lënë të vdekur një fëmijë 2 vjeç.

Policia njofton se i mituri ka ndërruar jetë për shkak të asfiksisë dhe djegies. Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen shkaqeve të zjarrit.

Njoftimi policisë

Kurbin/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 15:00, në banesën e shtetasit H.C., banues në Sanxhak, Kurbin, ka rënë zjarr, ku pas mbërritjes së shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses, në ambjentet e brendshme të banesës është konstatuar trupi i pajetë i një të mituri, 2-vjeçar. Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies. Në vendngjarje  grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ Opinion.al

Pas