Aktualitet

Zjarr në Gjirokastër, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 03/08/20 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë aktive disa vatra zjarri që kanë përfshirë  zonën malore të fshatit Zhulat në bashkinë Gjirokastër.

Burime për Abc News bëjnë ëme dije se 4 vatra zjarri janë ende aktive dhe deri më tani janë shkrumbuar dhjetëra hektarë tonë.

Sipas informacioneve dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme dhe për këtë policia ka shoqëruar disa persona.

Ndërkohë terreni i vështirë e bën të pamundur ndërhyrjen për shuarjen e flakëve.

Pas