Aktualitet

Zjarr në Dropull, përfshihen nga flakët kullota dhe pyjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 30/07/22 |
Opi Nion

Një vatër zjarri është regjistruar fshatin Haskovë të Bashkisë Dropull, ku janë përfshirë nga zjarri sipërfaqe toke dhe pyje. Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.

Në vendngjarje po shkojnë forcat zjarrfikëse, pasi terreni është shumë i vështirë dhe pamundëson ndërhyrjen nga toka.

Nga flakët janë përfshirë disa hektarë kullotë dhe sipërfaqe pyjore./ Opinion.al

Pas