Aktualitet

Zjarr i madh në Borsh, zjarrfikësit nuk mund të ndërhyjnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 13/08/19 |
Opi Nion

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Mësohet se zjarri ka përfshirë disa zona kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit.

Por, për shkak të terrenit të vështirë zjarrfikësit nuk mund të ndërhyjnë për të vënë flakët nënkontroll.

Dyshohet se kanë qenë vetë banorët të cilët kanë djegur kullotat, por flakët më pas kanë dal jashtë kontrollit të tyre./ Opinion.al E.Xh.

Pas