Sport

Zinedine Zidane në zi, ndërron jetë vëllai i tij


               Publikuar në : 08:25 - 14/07/19 |
Opi Nion

Pak ditë më parë, në media u publikua një lajm ku thuhej se trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, braktisi skuadrën në Montreal, pasi kishte një problem familjar.

Ndërkohë, mësohet se vetëm një ditë pasi u publikua ky lajm, vëllai i trajnerit Zidane ka ndërruar jetë.

Të njëjtën gjë kishte bërë dhe djali i tij Luca që u largua nga stërvitja me Racing Santander për të qenë pranë me familjen. Lajmi për vdekjen e 54-vjeçarit Farid Zidane u dha përmes llogarisë në Tëitter të “Los Blancos”.

Në shenjë respekti, ekipi i realit mbajti dhe një minutë heshtje./ Opinion.al E.Xh.

Pas