Aktualitet

Zhdukja e Ervis Martinaj, policia nis përgjimet, Vlora qyteti me lidhje të fortaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:50 - 13/08/22 |
Opi Nion

Pak ditë pas raportimit të zhdukjes së Ervis Martinajt prokuroria ka nisur hetimin , shoqeruar me nje  seri përgjimesh dhe vëzhgimesh të personave, që mendohet se mund të kenë patur kontakte apo lidhje me të.

Sipas gazetares së Neës 24, Klodiana Lala, kërkimet janë fokusuar kryesisht ne qytetin e Vlorës, ku besohet se Martinaj kishte lidhje të forta, ndërkohë që po ushtrohen kontrolle në disa vende që ka dyshime se Martinaj përdorte si baza për t’i shpëtuar policisë.

Hetimet nisën pas kallëzimit të Faik Martinaj, xhaxhait të 40-vjeçarit, i cili denoncoi humbjen e kontakteve me nipin dhe ngriti dyshime se mund t’i ketë ndodhur diçka e keqe për shkak të përplasjeve që ka me grupe kriminale që kanë interes ta eliminojnë.

Por nga ana tjetër, publikisht janë ngritur dyshime se ky mund të jetë edhe një inskenim i vetë Martinaj, që tashmë prej disa kohësh është në kërkim ndërkombëtar, pasi mbi të ka një urdhër arresti të lëshuar nga SPAK. Është kjo hera e parë, që Prokuroria nis hetimin për rrëmbimin e një personi që është në kërkim./Opinion.al

Pas