-U tha në Opinion

Zgjedhorja/ Bylykbashi: Kush do jetë ai deputet që do ngrejë karton kundër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:08 - 09/06/20 |
Opi Nion

Në një lidhje në emisionin “Opinion”, përfaqësuesi i PD në këshin politik, Oerd Bylykbashi tha se dakordësia mes palëvë në marrëveshjen zgjedhore ka qenë vetëm për administrimin zgjedhor. “KQZ nuk do të jetë më çeta partizane e PS. Kjo dakordësi ishte për kaq”, tha Bylykbashi.

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu nëse opozita parlamentare nuk do ta votonte këtë marrëveshje Bylykbashi tha: “Në momentin kur do të mbyllet, e gjithë kjo paketë që do të marr bekimin e partnerëve ndërkombëtarë që na ndihmuan në arritjen e kësaj dakordësie. Dhe kjo nuk është vetëm për interesin e shqiptarëve, por edhe për integrimin europian. Jam kurioz të shoh kush do të jetë ai deputet që do të ngrejë kartonin kundër këtij vendimi të rëndësishëm”, tha Bylykbashi./Opinion.al

Pas