Aktualitet

Zgjedhjet/ Yuri Kim ndjek nga afër procesin e votimit në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 06/03/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka mbërritur mesditën e së dielës në Durrës ku edhe po mbahen zgjedhjet për kryetar bashkie.

Kryediplomatja amerikane është duke vëzhguar nga afër procesin zgjedhor në këtë bashki.

Gjatë ditës Kim ka qenë e pranishme në disa Qendra Votimi  dhe ka ndjekur nga afër procesin e votimit.

Ditën e sotme po zhvillohen zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 bashki të vendit, në Shkodrër, Durrës, Lushnje, Peshkopi, Vorë, Rrogozhinë./Opinion.al

Pas