Kryesore

Zgjedhjet për krerët e PD,shpallen fituesit për dy degët e Tiranës dhe Paskuqanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:29 - 16/04/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit në degët nr.16 dhe nr.10 në Tiranë dhe në Paskuqan.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike informoi se kryetar i PD dega nr.16 Tiranë u shpall Eduard Rexha me 69.7% të votave.

Në degën nr.10 në Tiranë është shpallur fitues me 65% te votave, Andi Beliu.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi i votimit në PD Dega 16 Tiranë.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dega 16 Tiranë u shpall Z. Eduard Gani Rexha me 69.7% të votave.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi i votimit në PD Dega Paskuqan.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dega Paskuqan u shpall Z. Anton Lek Pjetërnikaj me 86% të votave.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dega 10 Tiranë u shpall Z. Andi Gani Beliu me 65% të votave“,-thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas