Politikë

Zgjedhjet për krerët e degëve/Demokratët votojnë në Fier, Selenicë e Fushë-Krujë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:45 - 10/04/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike vijon me procesin e zgjedhjes së kryetarëve të degëve me parimin një anëtar një votë. Këtë të dielë votohet në Fier, Selenicë dhe Fushë-Krujë, në një process që nis në 9:00 dhe përfundon në orën 17:00.

Kandidatët e për Kryetar dege sipas degëve janë:

PD Dega Fier

  1. Gentian Theodhori Varfi
  2. Rrapi Rako Gjika
  3. Vladimir Sabri Kajolli

PD Dega Fushë Krujë

  1. Agron Sure Loka
  2. Aqif Shaban Mesi

PD Dega Selenicë

  1. Gazmir Memo Beqaj
  2. Leonard Josif Rakipaj

 

 

 

Pas