Kryesore

Zgjedhjet në PD/Përfundon numërimi në disa qytete, Berisha në avantazh të thellë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 22/05/22 |
Opi Nion

Pas votimit nga anëtarësia, PD ka nisur numërimin e votave për kryetar. Deri në këto momente ka përfunduar numërimi në disa qendra, ku shihet avntazhi i ish-Kryeministrit Berisha përballë kandidatit Ibsen Elezi.

Rezultatet e numërimit:

Njësia 13, Tiranë

235 totali

223 Berisha dhe 11 Ibsen Elezi

1 votë e pavlefshme

Maliqi

1266 vota- Sali Berisha

10 vota – Ibsen Elezi

2 vota te pavlefshme

Devoll

1082 vota – Sali Berisha

135  vota-  Ibsen Elezi

8 vota- të pavlefshme

Dibër, në 1 qendër votimi

Nga 1150 anëtarë kanë votuar 754 votues

 Nga këto:

Sali Berisha -664 vota

Ibsen Elezi -84 vota

Të pavlefshme – 6 vota

Përfundon numërimi në Klos, kanë votuar 445 anëtarë

Sali Berisha 429 vota

Ibsen Elezi 9 vota

Të pavlefshme 7 vota

Pogradec

516 votues gjithsej

484 Sali Berisha

32 Ibsen Elezi

Bulqizë

Berisha 431 vota

Elezi 17 vota

8 vota të pavlefshme

Kukës

Berisha 714 vota

Ibsen Elezi 164 vota

4 vota të pavlefshme

Shkodër

Sali Berisha 1500 vota

Ibsen Elezi 114 vota

15 vota të pavlefshme

Vau i Dejës

Berisha 726 vota

Elezi 95 vota

2 vota të pavlefshme

Vlorë

Berisha 836 vota

Elezi 46 vota

8 vota të pavlefshme

Himarë

Berisha 113 vota

Elezi 9 vota

2 vota të pavlefshme

Dega 2

734 votues në qendrën e votimit ne selinë e PD

693 Vota per Sali Berishen
31 Vota per Ibsen Elezi
10 Te pavlefshme

Durrës

1809 vota Sali Berisha

151 vota Ibsen Elezi

3 vota të pavlefshme

Shijak

460 vota Sali Berisha

13 vota Ibsen Elezi

Pas