Kryesore

Zgjedhjet e 6 marsit, PD depoziton emrat e anëtarëve të KZAZ-ve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:07 - 25/01/22 |
Opi Nion

Këtë të martë Partia Demokratike ka dërguar kërkesën për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 Marsit.

Po ashtu, PD ka dorëzuar emrat e saj për anëtarë të KZAZ-ve. PD ka dorëzuar në KQZ gjithashtu vërtetimin e gjykatës për përfaqësimin e partisë së krijuar në dhjetor 1990.

“Po ju dergoj per njohje shkresen e PD per regjistrim si subjekt politik dhe propozimet per anetare te KZAZ.”

Në shkresë theksohet se Lulzim Basha është personi i vetëm i autorizuar për të paraqitur kandidatët për kryetarë bashkie në emër të PD.

Pas