Te Fundit

Zgjedhja presidentit,Berisha:Kanë nisur blerjen e deputetëve,do dështojnë me turp


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 31/03/22 |
Opi Nion

Në një deklaratë për mediat jashtë dyerve të parlamentit i pyetur nga gazetarët ish- kryeministri Sali Berisha foli edhe për zgjedhjen e presidentit të ri.

 Berisha tha se mazhoranca do të dështojë me turp duke akuzuar PS se ka nisur punën për blerjen e deputetëve për zgjedhjen e presidentit të ri.

 “Do dështojnë me turp, kanë nisur punën për të lerë deputetët, nuk njohin grupin dhe vazhduan praktikën e blerjes, do dështojnë me turp të madh”, tha Berisha./Opinion.al

Pas