Kryesore

Zgjedhja e kryesisë, PD mbledh të shtunën Këshillin Kombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 23/05/22 |
Opi Nion

Ditën e shtunë do të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD. Mbledhja është thirrur nga kryetari i këshillit Kombëtar Edi Paloka në orën 11:00.

Në rend të ditës së punimeve të kësaj mbledhje është zgjedhja e Kryesisë së PD dhe pika të tjera që lidhen me organizimin dhe drejtimin e PD.

Këshilli Kombëtar mblidhet pas zgjedhjes së Sali Berishës në krye të PD dhe sipas statutit emrat e anëtarëve të kryesisë së partisë duhet të propozohen nga kryetari dhe më pas ato emra do të shkojnë për votim.

Pas