Aktualitet

Zeusi dhe varfëria, protestuesit ironi me ministret


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:58 - 19/03/22 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme protestuesit nuk e kanë kursyer ironinë edhe ndaj ministrave të kabintetit Rama. Pjesë e pankaratve të tyre, për shkak të deklaratave që kanë bërë kanë qenë edhe ministret Edona Bilali dhe Delina Ibrahimaj.

“T’i lutemi Zeusit për shi”, shkruan një pankartë që i referohet një deklarate të zonjës Bilali. Ndërkohë që një tjetër shënim kujton deklaratën e zonjës Ibrahimaj lidhur me faktin se me 140 euro të ardhura mujore një person nuk konsiderohet i varfër.

“Me 5 thashë miell në muaj nuk quhesh i varfër”, shkruhet në pankartë./Opinion.al

Pas