Bota

Zelensky:Duhet të flas me Putin, s’ka mënyra të tjera për ta ndalur këtë luftë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 04/03/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky përsëriti ftesën drejtuar Vladimir Putin për t’u ulur së bashku në tryezën e bisedimeve dhe për të zgjidhur krizën.

Gjatë një konference për shtyp në Kiev, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se duhet të bisedojë me homologun e tij rus Vladimir Putin pasi nuk ka mënyra të tjera për të ndaluar këtë luftë.

“Unë mendoj se duhet të flas me Putinin. Bota duhet të flasë me Putinin. Sepse nuk ka mënyra të tjera për të ndalur këtë luftë. Kështu duhet.”, tha ai./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CBS News (@cbsnews)

Pas