Bota

Zelensky: Humbja e Rusisë është e dukshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:57 - 13/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky thotë se Rusia ka pësuar një disfatë strategjike në Ukrainë, e cila është “tashmë e qartë për të gjithë në botë”.

“Rusisë thjesht i mungon guximi për ta pranuar atë,” tha ai në fjalimin e tij.

Zelensky gjithashtu i quajti forcat ruse “frikacakë”, të cilët “po përpiqen të fshehin të vërtetën pas sulmeve raketore, ajrore dhe artilerie”.

Duke folur në Ditën Ndërkombëtare të Infermierëve, ai falënderoi infermierët dhe mjekët ndihmës për shpëtimin e jetëve të ushtarëve ukrainas, por forcat ruse kanë shkatërruar 570 objekte të kujdesit shëndetësor që nga fillimi i luftës./Opinion.al

Pas