Kronikë

Zbulohet emri, kush është 30-vjeçari i arrestuar për vrasjen e Edmond PapësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 03/01/23 |
Opi Nion

Një 30-vjeçar i identifikuar si Albano Velo, është arrestuar si autor i dyshuar i vrasjes së Edmond Papës. Ndërkohë është shpallur në kërkim bashkëautori A. B., 44 vjeç, banues në Tiranë.

Nga hetimi rezultoi se autorët e kanë ndjekur për disa ditë Edmond Papën, para dhe ditën e ngjarjes deri në realizimin e krimit.

Në cilesinë e provave materiale është gjetur dhe sekuestruar automjeti tip “Audi” i përdorur nga autorët e dyshuar para dhe pas ngjarjes, pamje filmike dhe 3 aparate celularë.

Edmond Papa,u ekzekutua më 16 dhjetor 2022, në rrugën “Fadil Bodinaku“ Tiranë.

Pas