Aktualitet

Zbulohet data, ja kur Berisha dhe Meta firmosin marrëveshjen për zgjedhjet vendoreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 26/10/22 |
Opi Nion

Kreu i PD Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta do të firmosin marrëveshjen për aleancën mes tyre për zgjedhjet vendore të 14 majit 2023.

Burime për Opinion.al bëjnë me dije se marrveshja do të nënshkruhet ditën e  nesërme.

Këtë të mërkurë, Meta shkoi në selinë blu ku zhvilloi një takim me kreun e PD, Sali Berisha.

Pas takimit, Meta u shpreh se do të ketë primare të përbashkëta me Partinë Demokratike.

Pas