Kronikë

Zbardhet vrasja në Elbasan, dy në pranga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:53 - 30/07/20 |
el ida

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Luigj Gurakuqi”, ku humbi jetën një 30 vjeçar.

Sikurse njofton policia, htetasit A. H., 42 vjeç, S. S., 34 vjeç dhe F. L., 30 vjeç, në gjendje të dehur ishin kofliktuar me njëri-tjetrin me sende të forta, për motive të dobëta dhe si pasojë e plagëve të marra shtetasi F. L., ndërroi jetë në spital.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë Elbasan, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve, A. H., 42 vjeç dhe S. S., 34 vjeç, banues në Elbasan.

Ata dyshohen për kryerjen e veprës penale “Vrasja me dashje”, e kryer në bashkëpunim”./Opinion.al

Pas