Aktualitet

Zbardhet formulari i dekriminalizimit të Begajt, kandidati për president s’ka…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:43 - 04/06/22 |
Opi Nion

Është zbardhur formulari i dekriminalizimit të kandidatit për President të Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj.

Siç shihet edhe në dokumentin e mëposhtëm, Begaj nuk ka pasur probleme me ligjin deri më tani.

Sipas asaj që është deklaruar, ai rezulton të jetë një figurë e pastër. Begaj nuk është dënuar asnjëherë, nuk ka qenë asnjëherë në ndonjë proces hetimit dhe nuk ka ndryshuar as emër dhe mbiemër.

Kandidatura e Bajram Begaj është propozuar nga 37 deputetë të PS dhe do të votohet sot Parlamentin e Shqipërisë.

Rreth një orë më parë, Komisioni i Ligjeve me shumicë votash dërgoi emrin e Bajram Begajt në Kuvend si kandidat për President./Opinion.al

 

Pas