Kryesore

Yuri Kim reagon pas arrestimit të Lefter Kokës: Askush nuk është mbi ligjin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 14/12/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka reaguar pas arrestimit të ish-ministrit Lefter Koka.

Në një reagim në “Twitter” ajo shkruan se askush nuk është mbi ligjin dhe sado të vraponi nuk mund t’i fshiheni atij.

“Veprimet e SPAK, sidomos këtë javë, tregojnë se askush nuk është mbi ligjin. Mund të vraponi por nuk mund t’i fshiheni më ligjit. Reforma në drejtësi po jep rezultate konkrete”.-thotë Yuri Kim./Opinion.al

Pas