Aktualitet

Xhubleta shqiptare në UNESCO, Yuri Kim: Një nga veshjet më të bukura në botëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 29/11/22 |
Opi Nion

Yuri Kim, ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, ka reaguar në rrjetet sociale pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO.

Në një postim në Tëitter, Kim uron ministren e kulturës, Elva Margariti, ndërsa thotë se xhubleta shqiptare është një fustanet më të bukur në botë.

“Xhubleta është një nga fustanet më të bukur në botë. Është e mrekullueshme të shohësh trashëgiminë kulturore të njohur, të mbrojtur dhe të promovuar. Urime!
@ElvaMargariti”, shkruan YTuri Kim ne Twitter.

Pas