Kryesore

Xhemal Bushati propozohet si kandidat i PD për Bashkinë e ShkodrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:44 - 02/02/22 |
Opi Nion

Strukturat drejtuese të PD në Shkodër propozojnë Xhemal Bushatin për kryetar bashkie në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

Propozimi do të kalojë për miratim Kryesisë qendore në Tiranë.

Sipas afateve të vendosura nga Kryesia e PD, baza e partisë dhe strukturat drejtuese te Degëve në 6 bashkitë, do të propozojnë kandidatët.

Kandidatët e propozuara nga baza do i nënshtrohen më pas shqyrtimit dhe miratimit nga Kryesia e PDSH./Opinion.al

Pas