Aktualitet

Xhaxhai kapet me pushkë në dorë, tenton të vrasë nipin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 12/09/18 |
b.f

Policia në Mirditë kanë mundur të parandalojnë një ngjarje e cila mund të kishte përfunduar në tragjedi.

Në një njoftim për mediat, policia thotë se “pas telefonatës tek Salla Operative se në Rrëshen kishte një konflikt me përdorim armë zjarri, falë një pune hetimore dhe operacionale të mirëfilltë, është bërë ndërhyrja në kohë rekord duke parandaluar një ngjarje kriminale të mundshme , ku në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin, arrestuan në flagrancë shtetasin: Preng Teska, 59 vjeç, banues në Kurbin”.

Ky shtetas, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri pushkë, nipin e tij, shtetasin A.T. 22 vjeç, banues në Rrëshen. Në cilësinë e proves materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë me një karikator me 10 fishekë.

Pas