Aktualitet

Xhafaj paralajmëron gazetarët, në vazhdim do ketë lajme interesante


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 18/10/18 |
b.f

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të enjten, gjatë konferencës për mediat me Presidentin e Policisë Federale të Gjermanisë, paralajmëroi gazetarët se gjatë ditëve apo javëve të ardhshme do të ketë lajme interesante.

Se për çfarë bëhet fjalë konkretisht Xhafaj nuk preferoi të japë asnjë indicie, por shtoi se këta të fundit duhet të rrinë më afër me drejtorët e komunikimit në ministri dhe polici, pasi do të marrin lajme interesante.

Besoj se do kemi një ditë të ngjeshur me kolegun gjerman, se do kemi aktivitete të tjera. Dhe t’u  jap një këshillë, gjatë këtyre ditëve dhe javëve, rrini afër me Bitën dhe Gentin se do ketë lajme interesante. Se kur bashkëpunohet ka dhe gjëra të mira. Të tjerat dalëngadalë”,- tha Xhafaj në fund të konferencës.

 

Pas