Sport

Willian rikthehet në Brazil, pas 14 vitesh do të luajë me Corinthians


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:54 - 30/08/21 |
Opi Nion

Willian e ka mbyllur aventurën në Europë.

Mësohet se sulmuesi anësor do të rikthehet pas 14 vitesh në atdheun e tij, Brazil për të veshur fanellën e klubit të fëmijërisë, Corinthians.

Në moshën 33-vjeçare, Willian duket se kërkon një rikthim tek klubi i famshëm amerikano-latin për të larë hesapet përfundimisht me futbollin europian.

Ai luajti për 14 vite në Europë teksa e nisi në vitin 2007 me Shakhtar Donetsk për të kaluar në 2013 tek Anzhi Makachkala dhe pas një aventurë shumë të shkurtër në Rusi kaloi tek Chelsea për të luajtur për 7 vite. Në dy vitet e fundit ai ka luajtur për Arsenalin.

Pas