Bota

Will Smith ndalohet në OSCAR për 10 vitet e ardhshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 08/04/22 |
Opi Nion

Aktori hollivudian Will Smith është ndaluar që të marrë pjesë në mbrëmjet gala të çmimeve OSCAR dhe evente të tjera të Akademisë OSCAR për 10 vitet e ardhshme.

Kjo masë është marrë për shkak të incidentit që ndodhi në ndarjen e çmimeve OSCAR, ku Will Smith goditi me shpullë aktorin tjetër Chris Rock.

Atë mbrëmje, Will Smith fitoi edhe çmimin OSCAR, për herë të parë në karrierën e tij.

Smith ka kërkuar falje për incidentin që shkaktoi dhe ka deklaruar largimin nga Akademia e OSCAR-s.

Pas