Kryesore

Vuçiç e zbulon në Tiranë: Zoran Zaev do japë zyrtarisht dorëheqjen nesër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:37 - 21/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se sot është dita e tij e fundit në detyrë, pasi ditën e nesërme do dorëhiqet.

Këtë gjë e ka tha i pari presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i cili gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët në tiranë tha:

Zoran, unë e di që nesër ti do të japësh zyrtarisht dorëheqjen nga detyra si kryeministër.

Më pas Zaev e konfirmoi këtë fakt duke thënë se kjo është dita e tij e fundit në detyrë dhe shprehu kënaqësinë se kishte qenë pjesë e nismës “Ballkani i Hapur”.

Ndërsa pritet që detyrën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut ta marrë Dimitar Kovaçevskin./Opinion.al

Pas