Aktualitet

Vritet në mënyrë barbare simboli i huliganizmit kroat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 18/10/18 |
b.f

Është ekzekutuar në mënyrë makabre simboli i huliganizmit kroat, Ante Firiç, 27 vjeç.

Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës ai është goditur në një autostradë nga tre makina njëherësh, një Hundai, një Citroen dhe një Opel, ku në fund u shtyp dhe me rrota.

Firiç njihen si një nga huliganët më të frikshëm të Splitit dhe që shkaktoi kaos në derbin midis Crvena Zvezda-s dhe Partizanit të Beogradit vitin e kaluar, ku më pas u denua me gjashtë muaj burg dhe ndalim 5 vjet për të hyrë në territorin serb.

 

Pas