Kronikë

Vrau të dashurën, çfarë postonte shqiptari në “Facebook”: Kisha një dobësi, dashurovaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:11 - 03/12/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Greqi këtë të shtunë, ku 23- vjeçari Qamil Taja vrau me armë bashkëjetuesen e tij vetëm 19-vjeçe.

Xhelozia ishte shkaku që shtyu 25 vjeçarin që të ekzekutonte vajzën në Pire të Atikës gjatë orëve të para të mëngjesit.

Sakaq, i riu i cili deklaroi se kreu krimin pasi ishte nën efektin e kokainës, para ngjarjes së rëndë ka bërë një status në rrjete sociale. Në profilin e tij Facebook, ai ka shkruar: “Kisha një dobësi, dashurova”.

Ngjarja ndodhi sapo të dy të rinjtë ishin kthyer nga puna. Sapo ka kuptuar se çfarë kishte bërë, i riu ka lajmëruar Policinë.  Policia ka mbërritur në vendngjarje ku ka gjetur vajzën e vdekur dhe ka arrestuar autorin.

Pas