Kronikë

Vrau fqinjin pas sherrit për pronën, burg pa afat ish-ushtarakut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:09 - 31/08/20 |
el ida

Gjykata ka lënë në burg pa afat ish-ushtarakun Fatmir Demiri, i cili në datë 26 gusht vrau fqinjin pas një debati për pronësinë. Pas debatit, 37-vjeçari qëlloi me grushte dhe sende të forta Dorian Latollarin 61-vjeç, që humbi jetën nga goditjet.

Ngjarja u raportua fillimisht si rrëzim nga shkallët, por më pas u zbulua se i moshuari u vra nga ish-ushtaraku. 37-vjeçari nuk ka bëri rezistencë gjatë arrestimit dhe pranoi autorësinë duke thënë se me “Latollarin kisha konflikte të vjetra, ndaj e godita disa herë deri sa ndërroi jetë“.

Krimi ndodhi në rrugën ‘Haxhi Hysen Dalliu’ në Tiranë shumë pranë komisariatit numër tre dhe prokurorisë./Opinion.al

Pas