Kronikë

Vrau 2 motrat me të cilat kishte lidhje intime, kërkohet burg përjetë për autorinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 28/06/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar burgim të përjetshëm për Përparim Ademin. Ky i fundit akuzohet për vrasjen e dy motrave Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani.

Ngjarja e rëndë tronditi vendin mëngjesin e datës 31 Dhjetor të vitit të 2020.

Nga hetimet ka rezultuar se 59-vjeçari kreu krimin pasi nuk pranonte ndarjen nga dy motrat me të cilat kishte një lidhje jashtë martesore.

Prokuroria e akuzon Ademit për akuzën e vrasjes ndaj dy ose më shumë personave për shkak të marëdhënieve familjare.

Pas