Te Fundit

Vrasjet tek “1 Maji”, autorët shfaqen të penduar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 05/10/15 |
b.f

TIRANË- Kanë dalë sot para Gjykatës së Tiranës për masën e sigurisë dy autorët e masakrës tek “Lulishte 1 Maji” në Tiranë, pranë ish-ekspozitës. Vasiel Çavo dhe Sael Sulaj akuzohen për vrasjen e Kevin Rugovës dhe Aurora Oskian. Gjatë seancës 20­vjeçari, Sael Sulaj ka shprehur pendesë. Ai ka pranuar se kanë patur për qëllim të vrasin Elvis Gacajn, 39­vjeçarin i cili i shpëtoi atentatit. Sipas 20 vjeçarit, Gaçaj i poshtëronte dhe i rrihte. Dy të rinjtë kanë pranuar gjithashtu se ishin shpërndarës droge dhe “mallin” e merrnin tek Gacaj. Gjykata i la në arrest me burg dy të rinjtë të cilët tentuan të vrasin Gacajn por në fakt u morën jetën dy personave të pafajshëm që udhëtonin në makinë me trafikantin e drogës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas