Kronikë

Vrasja për tokën në Lushnje, burg për dy të arrestuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:48 - 31/07/21 |
Opi Nion

Gjykata e Lushnjes ka vendosur ditën e somte masën e sigurisë “Arrest me burg” për dy të arrestuarit Afrim dhe Marjo Hasalla.

Ata akuzohen për ngjarjen e rëndë që ndodhi dy ditë më parë ku për shkak të një sherri për tokën vranë me armë Romeo Hasallën, plagosën vëllezërit e tij, Laert e Emiljano Hasalla dhe babain Shaip Hasalla.

Bëhet me dije se seanca e sotme u krye me dyer të mbyllura, teksa të dyshuarit nuk e pranuan akuzën.

Ndërkohë në krim ka marrë pjesë edhe Kastriot Hasalla, i cili pas arratisë është vetëdorëzuar në polici.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e 29 Korrikut në Garunjas të Lushnjes. Autorët e dyshuar të ngjarjes u përplasën me viktimën, vëllezërit e tij dhe babain e tyre. Në thelb të sherrit të tyre ishte një tokë, e cila përfundoi në një tragjedi. Autorët e dyshuar ishin kushërinj me viktimën dhe të plagosurit e tjerë./Opinion.al

Pas