Kronikë

Vrasja e rapsodit dhe mikut të tij, burg të përjetshëm autorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 27/04/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Gjykata e Lezhës ka dënuar me burgim të përjetshëm Alekandër Përdodën, ndërsa ka shpallur të pafajshëm Agron Lushin për vrasjen e rapsodit Kol Murrani dhe mikut të tij Preng Simonit.

Ngjarja e rënde ndodhi në muajin prill të vitit 2020 në fshatin Lalm Lukaj të Lezhës.

Avokatët e të pandehurit kanë kundërshtuar vendimin, duke deklaruar se nuk ka asnjë provë që e implikojnë Përdodën me vrasjen e dyfishtë.

Pas