Kronikë

Vrasja e oficerit në Lezhë, policia njofton si ndodhi ngjarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 28/09/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar për vrasjen e efektivit Saimir Hoxha në Ishull Lezhë.

Përmes një njoftimi bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:30, ku në drejtim të grupit të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike është qëlluar me armë zjarri.  Si pasojë ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin Rajonal Lezhë efektivi Saimir Hoxha.

“Rreth orës 10:30 ,në Ishull Lezhë ,në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të grupit të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Si pasojë është plagosur me armë zjarri oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë shtetasi S. H., 44 vjeç, i cili për pasojë të plagëve të marra ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin Rajonal Lezhë.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit  për të bërë të mundur  zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton policia.

 

 

 

Pas