Aktualitet

Vrasja e nënkomisarit Hoxha, flet për herë të parë kryeministri Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:51 - 29/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në homazhet e zhvilluara për nder të nënkomisarit Saimir Hoxha, i cili u vra në krye të detyrës ditën e djeshme.

Nga Pallati i Kongreseve ai foli për herë të parë për këtë ngjarje dhe tha:”Është një çast i rëndë për të gjitha forcat e policisë, edhe për shoqërinë dhe shtetin, mbi të gjitha për familjen. I shpreh ngushëllim familjes, kolegëve që e kanë njoh nga afër dëshmorin e atdheut.

Bëj me dije se qeveria vendosi mbështetje financiare të konsderueshme për familjen. Me të hyrë në fuq ligji për fëmijët nën kujdesin e Republikës, fëmijët e të ndjerit marrin 170 për qind të pagës deri sa të arrijnë moshën madhore.

Përgjegjësia e shtetit është që fëmijët e dëshmorve të mos mbeten vetëm”.

Pas