Aktualitet

Vrasja e Martinit/26-vjeçari filmoi vajzën,çfarë u zbulua në celularin e viktimës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 22/06/22 |
Opi Nion

Në “News24” është bërë publike një video, në të cilën 26-vjeçari Martin Çeço, i cili u mbyt me litar dhe u hodh në rezervuar kishte filmuar vajzën që e pëlqente, por nuk dihej nëse bëhet fjalë për të njëjtën vajzë, e cila është shoqëruar nga policia.

Mësohet se ka qenë vetë familja e viktimës, motra Klarita, që ka vënë në dispozicion videon.

Bëhet fjalë për një video të filmuar nga Martin Çeço të një vajze që punonte në byrektore dhe iu ka pohuar familjarëve që kjo vajzë i pëlqente shumë dhe komunikonte me të.

Në videon e shfaqur, vajza duket pranë një byrektoreje që shiste njëkohësisht dhe akullore, ku shërben si kameriere.

Ndërkohë 18-vjeçarja për të cilën u tha fillimisht se ishte molla e sherrit, ka mohuar se ka punuar ndonjëherë në byrektore. Ajo rrëfeu në “News24” se mblidhte lule dhe nuk e njihte viktimën, duke shfajësuar dhe 2 personat e arrestuar Valter dhe Idlir Molla, kushërinj me njeri-tjetrin.

Pas