-ARKIVA OPINION

VRASJA E KOMISARIT, PROKURORIA PERBALLE GJYKATES!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:20 - 07/04/15 |
root

Të ftuar:

Artan Hoxha
Flamur Vezaj
Ylli Manjani
Çlirim Gjata
Enkeled Alibeaj
Sokol Hazizaj

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=NKOzVX0fkdk” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

 1. Duke degjuar juristet, krijon bindjen se gjykatat nuk duhet te paragjykohen nga publiku per venndimet qe marin.
  Parimisht e .drejte, por vetem nese duhet te pranojme se drejtesia shqiptare, te mos jete cilesuar si nje nga institucionet me te korruptuara te shtetit shqiptar vec opinionit vendas publik, edhe nga raportet e institucioneve nderkombetare.
  Me dyshim shoh ne pretendimin e ndonje juristi, qe absolutizojne qofte edhe Gjykaten e krimeve te larta si nje gjykate qe nuk mund te ndikohet kursesi nga politika apo nderhyrjet korruptive.
  Degjova ne debat, se i pandehuri per vrasje, ka zbuluar identitetin e deshmitarit kryesor duke dhene emrin e tij te vertete.
  A nuk do te mjaftonte vetem ky fakt, qe cilado gjykate qe shqyrtonte nje ceshtje te tille, ti kerkonte prokurorise qe te hetonte se nga kush eshte informuar i arrestuari per vrasje per identitetin e deshimtarit. dhe ti rekomandonte asaj qe te hetonte se kush eshte ai i ngarkuar i policise se shtetit qe e ka denoncuar deshmitarin apo nuk ka ruajtur fshehtesine e anonomitetin e deshmitarit te nbrojtur ?
  Z.Gjata pretendon se gjykata nuk ka pergjegjesi se cfar ndodh me deshmitaret por meret me grumbullin e fakteve.
  Fakti qe deshmitaret qe deklarojne apo qe kane lidhje te afert me vrasesin e pamdehur, jane kercenuar me vrasje apo jane zhdukur pa lene gjurme, ndonjeri prej tyre edhe “i arrestuar” nga disa police te pa identifikuar, a nuk perben nje prove llogjike se i dyshuari per vrasje , mbrohet nga nje grup mafioz mafioz politik apo ordiner ?

 2. ore, po plumbat vijn nga para makines se komisarit e jo nga mbrapa ku ndodhet bmw dhe ai djali i picave…ai eshte qelluar nga para

Pas