-U tha në Opinion

Vrasja e Hajdarit/A do të dëshmojë në Gjykatë?Berisha: E kam kryer detyrën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 28/09/20 |
Opi Nion

Teksa foli në lidhje me vrasjen e liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari, ish-kryeministri Sali Berisha u pyet në emisionin “Opinion” nëse do të dëshmonte nëse do të thirrej nga Gjykata.

Berisha tha se e ka kryer detyrën e tij dhe se ka dhënë një deklaratë shteruese për vrasjen e Hajdarit. Sipas tij, rihapja e çështjes është çështje politike. Ish-kryeministri theksoi se çështja po hapet për të liruar nga burgu njerëzit që kanë marrë pjesë në ekzekutimin e Hajdarit.

Do dëshmoni nëse do thirreni në Gjykatë?

E kam kryer detyrën time, kam dhënë një dëshmi, jo dëshmi, deklaratë shterruese për ato që dija. Kjo çfarë është? Një proces i dytë politik, hakmarrje për Nexhmijen Kristaq Ramën. Hapet procesi për të nxjerrë nga burgu vrasësin e kushedi sa personave që është Jaho Salihu dhe pjesëmarrësin Izet Haxhia. Qëllimi i Edi Ramës është të realizojë skenarin si me Dritan Dajtin. Do të nxjerrë nga burgu Jaho Salihin.

Pas