Rajoni

Vrasja e 19-vjeçarit në Greqi, skica emocionuese në stadium i prek të gjithëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 05/02/22 |
Opi Nion

Vrasja gjakftohtë e 19-vjeçarit Alkis në Selanik ka tronditur gjithë Greqinë dhe mbarë botën e tifozëve. Momente emocionale kanë ndodhur në stadiumin “Vikelidis”, ndërsa Panaitolikos ka bërë një lëvizje të shkëlqyer.

Konkretisht, me një lëvizje që tregon respekt dhe mbështetje, skuadra e Panetolikos i shpreh mbështetjen familjes së të pamposhturit Alkis Kampanos.

Ekipi nga Agrinio publikoi një skicë në të cilën Titormos – simboli i skuadrës – qëndron mbi një pellg gjaku dhe mban në duar 19-vjeçarin e vrarë, i cili mban veshur një fanellë të Marsit dhe mban shallin e ekipit të tij të preferuar./Opinion.al

Pas