Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu në të gjithë vendin,parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:12 - 28/09/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë pritet që të ketë mbizotërim vranësirash, ndërkohë që në pjesën e parë të ditës, do të ketë edhe intervale të shkurtra kthjellimesh.

Po ashtu parashikohet të ketë reshje te izoluara shiu në pjesën më te madhe te vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të të rriten lehte në mëngjes, por mesdita sjell renie te tyre duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas