Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu në këto zona, parashikimi i moti për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 08/09/21 |
Opi Nion

Vendi ynë në orët e paradites do të ketë një mot me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme deri në mesdite ku pritet zhvillim i vranësirave në ekstremin jug-juglindje duke sjellë reshje të pakta shiu.

Parashikohet që pasditja të sjellë përmirësim gradual të motit duke bërë që i gjithë vendin të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor ndërsa në det krijohen dallgë 2  ballë./Opinion.al

Pas